Informácie o krúžku FOTOGRAFIA

Ako to začalo...

Na našej škole začal od septembra 2004 rozvíjať svoju činnosť krúžok DiFoPoGr (digitálna fotografia a počítačová grafika). Zapojili sme sa do súťaže NECHAJTE ŠKOLU OŽIŤ, ktorú organizovalo KONTO ORANGE. Vyhrali sme sumu 30 tis. SK, za ktorú sme kúpili dva digitálne fotoaparáty, MINOLTU DIMAGE Z3 a OLYMPUS C725 Ultra Zoom, svetlá, statív, farebnú tlačiareň a začali sme fotiť a fotiť a fotiť. Výsledkom sú pekné fotografie, z ktorých niektoré sú uverejnené na nástenkách a vo fotogalérii. Fotky stále dopĺňame a tie staršie archivujeme.

 

Cieľ...

Našim zámerom je rozvíjať krúžok  digitálnej fotografie a počítačovej grafiky. V krúžku sa venujeme rozšíreniu naších vedomostí z oblasti fotografie, úpravám digitálnych fotografií v programoch na pc a trošku sa dotýkame aj amatérskej umeleckej oblasti v rámci možností školy a našich možností. Krúžok je otvorený všetkým študentom našej školy. Môžu priniesť svoje fotografie, ktoré si prezrieme a tie najlepšie z nich uverejníme.

Prívítali by sme aj vhodný sponzorský dar vo forme rôznej fototechniky, ktorá je NIEKOMU v istom zmysle "nepotrebná". Sponzorské dary samozrejme uverejníme tu na našej stránke. Vopred ďakujeme.

Krúžok sme od 23.septembra 2015 premenovali na FOTOGRAFIA, lebo sa chceme venovať všeobecne fotografii ako takej, t.j.aj klasickej fotografii a vyskusať si - naučiť sa - klasicku technológiu vytvárania fotografií od bafotenia klasickým fotoaparátom na film, vyvolať film a robiť fotky pomocou zväčšovacieho aparátu v tmavej komore na klasický papier. Však dnes fotí každý na digi ale klasiku už pomaly ovláda len staršia generácia.


team krúžku